Tento rok sa na Ekonomickej univerzite v Bratislave v spolupráci s University of Wisconsin - La Crosse konal od 21. mája do 7. júna 2024 už 11. ročník medzinárodného programu International Business Consulting Program (IBCP). Deväť študentov z EUBA sa zapojilo do prípravy hodnotných projektov z oblasti podnikateľskej praxe s 13 študentmi z USA, spolu tak pracovali v piatich medzinárodných tímoch.

Už šiesty raz sa stretli dobrovoľníci z Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA), v plnom pracovnom nasadení, na najväčšom podujatí firemného dobrovoľníctva na Slovensku Naše mesto 2024 (NM´24), s výstižným sloganom na tričku „MÁM SRDCE NA SPRÁVNOM MESTE“. Z aktuálneho zdroja organizujúcej Nadácie Pontis vyplýva, že EUBA prispela doteraz 230 dobrovoľníkmi a 748 dobrovoľníckymi hodinami (https://www.nasemesto.sk/som-firma/zapojene-firmy/firmy, 17/06/2024) a tohto roku participovala opäť úspešne ako jediná univerzita na Slovensku.

Počas tretieho aprílového víkendu naša univerzita privítala členov študentskej asociácie Erasmus Student Network (ESN) z celého Slovenska. ESN pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta a tvorí ju sieť univerzitných sekcií a národných rád so svojimi predstaviteľmi. Členovia slovenskej národnej rady sa na pôde EU v Bratislave stretli so zástupcami ôsmich slovenských sekcií ESN. Pravidelné „National Assembly“ (Valné zhromaždenie) sa totiž tentokrát podujala zorganizovať sekcia ESN EU Bratislava.

7. júna 2024 sa v priestoroch Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu konal slávnostný ceremoniál udeľovania ocenení úspešným pedagógom, ktorí sa pričinili o rozvoj školstva na Slovensku, ako aj žiačkam a žiakom základných a stredných škôl a študentkám a študentom vysokých škôl za vynikajúce študijné výsledky alebo za reprezentáciu na celoštátnych a medzinárodných súťažiach.

Zástupkyňa Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA), doc. Ing. Mgr. Gabriela Dubcová, PhD., gestorka predmetu Atribúty podnikania v zahraničnej praxi, mala možnosť zúčastniť sa dvojdňovej pracovnej porady s veľvyslankyňami, veľvyslancami, ďalšími diplomatmi a zamestnancami Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR), ktorá sa konala od 10. do 11. júna 2024 na MZVaEZ SR, so zameraním na kľúčové priority slovenskej zahraničnej politiky.

Na medzinárodnom veľtrhu vzdelávania NAFSA (Association of International Educators), ktorý sa konal 28. – 31. mája 2024 v americkom New Orleans, mala zastúpenie aj EU v Bratislave s osobnou účasťou prodekana pre medzinárodné vzťahy, Tomáša Ondrušku z Národohospodárskej fakulty, Miroslavy Darnadiovej, vedúcej Centra medzinárodných vzťahov EU v Bratislave a Diany Mydliarovej, koordinátorky študijných programov v cudzích jazykoch na EU v Bratislave.

V letnom semestri akad. roku 2023/2024 sa konala už 11. edícia medzinárodného vzdelávacieho projektu Central Europe Connect - Joint Certificate Program (CEC), ktorý umožňuje krátkodobú zahraničnú študentskú výmenu na troch ekonomických univerzitách v Strednej Európe. Projekt CEC je spoločným projektom Ekonomickej univerzity vo Viedni (WU), Ekonomickej univerzity vo Varšave (SGH) a Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA). V rámci tohto unikátneho certifikovaného programu absolvuje 20 študentov z každej univerzity prednášky a diskusie na témy ekonomického rozvoja krajín stredoeurópskeho regiónu.

Ekonomická univerzita v Bratislave v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR už po druhýkrát úspešne zrealizovali kurz pod názvom: „Atribúty podnikania v zahraničnej praxi“, v gestorstve doc. Ing. Mgr. Gabriely Dubcovej, PhD. a koordinovaný Ing. Janou Kissovou, PhD.