Centrum telesnej výchovy a športu EUBA v spolupráci s Vysokoškolským klubom Ekonóm usporiada Univerzitné dni športu. Od pondelka 21. októbra do stredy 23. októbra 2024 sa študenti môžu zapojiť do rôznych športových disciplín, v ktorých si môžu zmerať svoje športové sily s inými študentmi a fakultami.

V Aule Ekonomickej univerzity v Bratislave si dňa 7. októbra 2024 prevzalo 30 absolventov doktorandského štúdia fakúlt Ekonomickej univerzity v Bratislave za prítomnosti rektora EU v Bratislave prof. Daňa, prorektorky pre vedu a doktorandské štúdium EU v Bratislave doc. Puškárovej a dekanov fakúlt EU v Bratislave diplomy o udelení titulu philosophiae doctor.

Centrum medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave zorganizovalo v utorok 1. októbra 2024 13. edíciu Veľtrhu zahraničných univerzít, podujatie, na ktorom sa zúčastnilo 40 zahraničných študentov z 20 rôznych krajín sveta, ktorí prezentovali svoje univerzity a krajiny v prezentačných stánkoch.

Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave sa zúčastnila prestížneho podujatia Európska noc vedy 2024, ktoré sa konalo v Starej tržnici v Bratislave. V stánku s názvom ,,Odhaľ komplexnosť podnikania“ mali návštevníci možnosť prostredníctvom rôznych interaktívnych aktivít odhaliť komplexitu podnikania – od bartrovej výmeny, cez proces nákupu surovín a tvorbu cien výrobkov, preskúmanie externých vplyvov na podnik, až po identifikáciu kľúčových vlastností lídrov a manažérov ako aj nahliadnuť do mysle spotrebiteľov.

17. septembra 2024 sa v priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene uskutočnili Akademické majstrovstvá Slovenskej republiky v karate. Toto prestížne podujatie zorganizovala Slovenská asociácia univerzitného športu v spolupráci so Slovenským zväzom karate. Súťažiť mohli študenti a absolventi slovenských vysokých škôl, pričom podmienkou účasti pre absolventov bolo, aby neuplynul viac ako jeden rok od získania diplomu.

Ceny rektora EU v Bratislave za publikačnú a pedagogickú činnosť a Cena rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave za ŠVOČ, sú každoročne odovzdávané pri príležitosti začiatku akademického roka, aby ocenili vynikajúce výsledky v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu, čím motivujú študentov a pedagógov k ďalším úspechom.