Centrum telesnej výchovy a športu EU v Bratislave (ďalej len CTVŠ), zabezpečuje pravidelný športový program pre študentov univerzity. Predmet Telesná výchova  je v systéme kreditného spôsobu štúdia na EU zaradený ako predmet celouniverzitného spoločenského základu. Rozsah povinnej TV a počet kreditov je rôzny podľa fakúlt EU. Je uvedený v študijných programoch príslušných fakúlt.

Pedagogické oddelenie zabezpečuje metodicky a administratívne pedagogickú činnosť pre bakalárske a inžinierske štúdium v dennej a externej forme na EU v Bratislave. Zodpovedá za tvorbu Študijného poriadku EU v Bratislave a vypracúva Štipendijný poriadok EU v Bratislave. Udržiava a zverejňuje formou stanovenou Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR (ďalej len „MŠVVaŠ SR“) zoznam študijných programov, v ktorých EU v Bratislave poskytuje vysokoškolské vzdelávanie.