Zaujímaš sa o medzinárodné prostredie? Chceš sa venovať popri škole niečomu zmysluplnému? Zdokonaliť sa v cudzích jazykoch a spoznať ľudí z celého sveta? Tak tu si správne! Prečítaj si viac o Erasmus Student Network a staň sa aj Ty naším členom!

 

KTO SME?

Erasmus Student Network (ESN) je najväčšia študentská organizácia v Európe, ktorej cieľom je podporovať a rozvíjať mobilitu študentov. Táto organizácia vznikla v roku 1989 a postupne sa rozšírila do 40 krajín, kde pôsobí na lokálnej/univerzitnej, národnej a medzinárodnej úrovni. Na Ekonomickej univerzite je to sekcia ESN EU Bratislava, ktorá na jednej strane na báze dobrovoľníctva pomáha zahraničným študentom lepšie sa adaptovať v novom prostredí počas ich študijného pobytu, a na strane druhej združuje slovenských študentov, ktorí majú záujem o dobrovoľníctvo v medzinárodnom prostredí.

 

ZAHRANIČNÍ ŠTUDENTI

ESN sa zameriava najmä na prichádzajúcich zahraničných študentov, ktorí často čelia novým výzvam v novom prostredí, a umožňuje efektívnejšiu a plynulú integráciu prostredníctvom aktivít a podujatí, ktoré jej členovia na pravidelnej báze organizujú. Výlety, kultúrne a spoločenské aktivity, networking a oveľa viac – to všetko ponúka práve ESN! Navyše ESN ponúka Buddy program, vďaka ktorému si slovenskí študenti môžu na jeden semester „adoptovať“ zahraničného študenta a pomôcť mu v prvých týždňoch zorientovať sa, spoznať miestnych ľudí a vysvetliť ostatné praktické otázky.

Si prichádzajúci zahraničný študent? Registruj sa v našom Buddy programe!

 

DOMÁCI ŠTUDENTI

ESN reprezentuje hodnoty dobrovoľníctva a aktívneho občianstva a umožňuje slovenským študentom stať sa členmi, ktorí prostredníctvom svojich aktivít a podujatí prispievajú k integrácii zahraničných študentov, interkultúrnemu porozumeniu. Zároveň členstvo umožňuje osobnostný rozvoj v medzinárodnom prostredí priamo v Bratislave, získanie cenných skúseností v event managemente, tímovej práci a zlepšenie sa v cudzích jazykoch.

Študuješ na Ekonomickej univerzite? Staň sa súčasťou Buddy programu alebo priamo naším členom!

Ak sa chceš dozvedieť viac o členstve a Buddy programe, kontaktuj nás e-mailom.

E-mail: esn.euba@gmail.com

Všetky naše aktivity a podujatia, ktoré organizujeme, nájdeš na sociálnych sieťach:

Facebook: ESN EU Bratislava | Instagram: @esn_eu_bratislava | Youtube: ESN EU Bratislava

 

Kontakty

DANIELOVÁ, Laura, Mgr.

DANIELOVÁ, Laura, Mgr.

koordinátorka pre prichádzajúcich študentov

A3.15 +421 2 6729 5680 incoming@euba.sk