Zariadenie poskytuje celoročné rekreačné pobyty pre študentov, doktorandov, zamestnancov Ekonomickej univerzity v Bratislave a verejnosť. Nachádza sa v najstaršej tatranskej osade ležiacej na južnom svahu Slavkovského štítu v Starom Smokovci v blízkosti železničnej stanice Pekná vyhliadka.

Možnosti programu

V letnom období je Starý Smokovec vhodným východiskom pre kratšie a celodenné túry. Pre menej náročných turistov je lákavá návšteva Studenovodských vodopádov s neďalekou Rainerovou chatou z r.1863 alebo Obrovský vodopád a návšteva Zamkovského chaty. Pre náročnejších sú sprístupnené neďaleké doliny: Malá Studená dolina s Téryho chatou a Veľká Studená dolina so Zbojníckou chatou. Z vrcholov je turisticky sprístupnený Slavkovský štít (2452m) zo Smokovca na Hrebienok. Zo Smokovca vedie na Hrebienok pozemná lanovka. V zimnom období je tu možnosť lyžovania pre nenáročných na umelo zasnežovanom svahu Jakubkova lúka. Pre náročnejších slúži svah na Hrebienku, zjazdovka do Starého Smokovca, prípadne sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca. Na bežecké lyžovanie slúži okruh medzi Starým Smokovcom a obcou Gerlachov, alebo okruh nad podtatranskou osadou Nová Lesná. Vhodný je aj chodník Cestou slobody.

Ubytovacia kapacita

Typ izbyPočet izieb
3 posteľová 2
3 posteľová + 2 prístelka 2
2 posteľová + 2 prístelka 3
Sprchy a WC sú spoločné

Prevádzka Ubytovacieho zariadenia Pokrok je v zmysle Internej smernice č. 4/2019 a Dodatku č. 1 k IS 4/2019, upravujúcej ceny za poskytované služby v ubytovacích zariadeniach EU v Bratislave (VZ VIRT, Pokrok a Jarabá).

Interná smernica č. 5/2022 Poplatky za ubytovanie v ubytovacom zariadení POKROK Ekonomickej univerzity v Bratislave

 

Žiadosť o pridelenie poukazu v UZ Pokrok

 

Kontakty

ŠTEFÁNYOVÁ, Viera

ŠTEFÁNYOVÁ, Viera

správkyňa zariadenia

Horný Smokovec 062 01 +421 5 2442 2423
ANTÁLKOVÁ, Dana

ANTÁLKOVÁ, Dana

referentka

A3.08 +421 2 6729 5309 dana.antalkova@euba.sk
HRADECKÁ, Jana, Bc.

HRADECKÁ, Jana, Bc.

referentka

A3.08 +421 2 6729 5309 jana.hradecka@euba.sk