Oddelenie medzinárodnej mobility Ekonomickej univerzity v Bratislave zorganizovalo od 13. februára do 13. apríla 2023 fotografickú súťaž pre výmenných študentov z partnerských univerzít. Cieľom súťaže bolo propagovať a podporiť technické a tvorivé zručnosti vo fotografii ako forme umeleckého vyjadrenia. Témou tohtoročnej fotografickej súťaže bola „Bratislava mojimi očami“, kde mali študenti možnosť ukázať, ako vnímajú Bratislavu a Slovensko, pretože fotografia povie viac ako tisíc slov.

OMM EU v Bratislave vybralo troch víťazov, ktorým Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy, udelil hodnotné ceny. Študent Jona, University of Hohenheim, Nemecko, sa s nami podelil o prepojenie medzi umením a históriou: "Názov mojej fotografie je The sun never sets on Devín Castle. Naproti tomu fotografia ukazuje zapadajúce slnko. Ide o narážku na myšlienku, že Hrad Devín, napriek svojej skaze a veku, nikdy nestráca svoj význam a miesto v slovenských dejinách, ale trvá naveky.“. Na druhej strane študentka Fiona z Emlyon Business School, Francúzsko svoju fotku pomenovala názvom Time to go: "Túto fotku som odfotila prvý týždeň po mojom príchode do Bratislavy na vrchu mestskej veže. Páči sa mi, ako pre mňa predstavuje Erasmus: návšteva, priatelia a plynúci čas." Nils z univerzity DHBW Mosbach, Nemecko povedal, že fotil, keď sa prechádzal a vracal sa domov: „Fotil som, keď som išiel na bežnú prechádzku vonku. Západ slnka nad Bratislavou bol jednoducho úžasný, tak som neváhal urobiť túto fotografiu.

Výhercovia fotografickej súťaže:

1. miesto: Nils (DHBW Mosbach, Nemecko) – Sunset over Bratislava

2. miesto: Fiona (Emlyon Business School, Francúzsko) - Time to go

3. miesto: Jona (Univerzita Hohenheim, Nemecko) - The sun never sets on Devín Castle

1. Nils (DHBW Mosbach, Nemecko) – Sunset over Bratislava

1. miesto: Nils (DHBW Mosbach, Nemecko) – Sunset over Bratislava