V dňoch 9. - 13. novembra 2022 sa výprava 54 študentov EUBA zúčastnila na 7. Svetových univerzitných majstrovstvách (WIUSC) v Barcelone, Španielsku.

Na podujatí súťažilo viac ako 3 100 študentov zo 64 univerzít a 26 krajín v 12 športových disciplínach. Medzi súťažiacimi sa v jednotlivých disciplínach nestratili ani študenti EUBA.

Petra Mária Kerdíková, študentka 3. ročníka na Fakulte aplikovaných jazykov, získala zlato v tenisovej ženskej dvojhre.

Jozef Mikuš, študent 3. ročníka na Fakulte hospodárskej informatiky, obsadil v konkurencii 51 tenistov 5. miesto.

Družstvo tenistov EUBA získalo striebro v súťaži družstiev, reprezentovali: Petra Mária Kerdíková, Jozef Mikuš, Filip Urbánek, Marek Novosad, Nadja Mihaldová a Patrícia Mikušová.

Družstvo volejbalistov EUBA obsadilo v silnej konkurencii 4. miesto. Basketbalistky skončili na 5. mieste a basketbalisti v osemfinále.

Stolný tenista Peter Pisarčík obsadil v silnej konkurencii pekné 5. miesto.

Okrem týchto úspešnejších, svoju alma mater vzorne reprezentovali aj 2 plavci a družstvo volejbalistiek.

Všetkým, ktorí reprezentovali, patrí vďaka a tým najúspešnejším aj gratulácia k dosiahnutým výsledkom!

Výprava EUBA na 7. Svetových univerzitných majstrovstvách (WIUSC) v Barcelone