Od 6. do 12. októbra 2024 sa manažérka Univerzity tretieho veku EUBA, PaedDr. Janka Chládecká, PhD., MBA, zúčastnila dvoch konferencií a zasadnutia, v poradí 113. výboru AIUTA, ktoré zorganizovala svetová organizácia Univerzít tretieho veku AIUTA v spolupráci s Eight University Hospitality Busines School v Tunise.

Témami obidvoch konferencií boli multikultúrna výchova na Univerzitách tretieho veku a turizmus seniorov. To boli témy, ktoré manažérka UTV predstavila vo svojich dvoch prezentáciách.

Spoločne s prezidentom AIUTA, prof. Francois Vellas, navštívila tri univerzity v Tunise a dve univerzity v Djerbe. Po skončení pobytu, zástupcovia vedenia  univerzity Anis Meghirbi a Jouda Esfaxi Mosbahi spoločne povedali: „Ďakujeme Ekonomickej univerzite v Bratislave v Slovenskej republike za účasť na obidvoch konferenciách v Tunise i v Djerbe. Podľa prezentácií, ktoré ste predstavili a podľa informácií, ktoré sme od Vás dostali, ste veľkou inšpiráciou a profesionálnym vzorom. Myslíme si, že je radosť byť seniorom na Slovensku, že je radosť byť študentom vašej Univerzity tretieho veku. Obdivujem aj podporu Vašej univerzity pre vzdelávanie seniorov, o ktorej ste nám porozprávali a Vašu osobnú angažovanosť v práci.“

Vzdelávanie seniorov bez hraníc: Prezentácia UTV EUBA na medzinárodných konferenciách v Tunise