Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave pozýva študentov EUBA vo štvrtok, 24. októbra 2024 o 15:00 hod., na projekciu filmového dokumentu NUCLEAR NOW od renomovaného režiséra Olivera Stonea a nadväzujúcu diskusiu s odborníkmi na jadrovú energetiku. Podujatie sa uskutoční na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Mlynskej doline v Posluchárni A.

Po projekcii filmu budú o príležitostiach v oblasti jadrovej energetiky diskutovať:

• profesor Fedor Šimkovic z Katedry jadrovej fyziky a biofyziky FMFI UK
  • profesor Vladimír Slugeň z Ústavu jadrového a fyzikálneho inžinierstva FEI STU
  • doktor Stefano Buono, CEO spoločnosti newcleo, ktorý vyvíja pokročilý, olovom chladený rýchly reaktor
  • Andrew Murdoch, výkonný riaditeľ spoločnosti newcleo

Diskusiu moderuje popularizátor vedy a autor Vedátorského podcastu Samo Kováčik.

Vstup na projekciu aj diskusiu je bezplatný. V prípade záujmu sa, prosím, zaregistrujte tu.

Informácie o dokumentárnom filme Nuclear Now

Vďaka unikátnemu prístupu k jadrovým zariadeniam vo Francúzsku, Rusku a USA ukazuje dokument ucelený pohľad na možnosti globálneho spoločenstva prekonať prostredníctvom jadrovej energie výzvy klimatickej zmeny aj energetickej chudoby a dosiahnuť lepšiu budúcnosť. Film zároveň prináša prehľad vývoja využívania jadra od polovice 20. storočia až po malé a mikro modulárne reaktory, ktoré majú potenciál decentralizovať energetiku a tým zabezpečiť emisne čistý a spoľahlivý zdroj energie.

Pozvánka na študentskú projekciu filmu Nuclear Now od režiséra Olivera Stonea