Zaujímaš sa o Európsku úniu a kultúrnu rozmanitosť a vieš napísať kvalitnú esej? Zapoj sa do esejistických súťaží a vyhraj zaujímavé ceny.

1. SÚŤAŽ

Dobrovoľníci z občianskeho združenia Európsky potenciál vyhlasujú esejistickú súťaž v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku a v spolupráci s europoslancami Vladimírom Bilčíkom a Ivanom Štefancom.

Študenti, ktorí majú záujem sa zapojiť, musia napísať esej v rozsahu maximálne 3 normostrany na jednu z týchto tém:

1. Výhody a výzvy členstva v EÚ
  2. Európska únia a kultúrna rozmanitosť

Súťaží sa v dvoch kategóriách - stredné školy a vysoké školy, a v každej sú tieto ceny:

1. miesto: návšteva Európskeho parlamentu s pánom europoslancom Vladimírom Bilčíkom
  2. miesto: obed s pánom europoslancom Ivanom Štefancom
  3. miesto: taška plná prekvapení + knižky z dielne pána europoslanca Ivana Štefanca + poukážka v hodnote 50 € do Martinusu

Deadline prihlášok je 30.4.2023 (vrátane).

Viac informácií a registráciu nájdete na tejto webovej stránke.

europsky potencial esej sutaz

2. SÚŤAŽ

Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec vyhlasuje esejistickú súťaž na tému „30 rokov jednotného trhu EÚ. Esej musí byť v slovenskom jazyku v rozsahu  1,5 - 2 A4 normostrany. Ceny pre víťazov sú nasledovné:

1. cena: Apple iPad

2. a 3. cena: 2 dňový zájazd do Európskeho parlamentu v Štrasburgu

4. a 5. cena: návšteva v kancelárii Konrad-Adenauer-Stiftung v Bratislave a účasť na letnej škole alebo inom podujatí z ponuky partnerskej organizácie KAS podľa výberu účastníka

6. - 9. cena: knihy

Deadline prihlášok je 7.5.2023 (vrátane). Vyhodnotenie bude zverejnené na slávnostnom vyhodnotení 26. mája 2023 v Kulturfabrik (Kukučínova 2, 040 01 Košice), na ktoré budú pozvaní všetci účastníci.

Formulár za zapojenie sa do súťaže nájdete na tejto stránke: https://bit.ly/3LuSpou

30 rokov jednotneho trhu