Ekonomická univerzita v Bratislave privítala 9. septembra takmer sto výmenných študentov z 19 štátov  sveta na zimný semester 2024/2025 v rámci programu Erasmus+, bilaterálnej spolupráce a Národného štipendijného programu. Aj tento semester študenti z partnerských inštitúcií z Európy, Ázie, Afriky a Ameriky využili príležitosť študovať na EUBA.

S cieľom zabezpečiť príjemný a nezabudnuteľný začiatok výmenného pobytu na Slovensku, Centrum medzinárodných vzťahov EU v Bratislave zorganizovalo od 9. do 15. septembra 2024 podujatie Uvítací týždeň (Welcome Week). Bol to  týždeň nabitý aktivitami s cieľom pomôcť študentom začleniť sa do univerzitnej komunity, objaviť Bratislavu a bližšie sa medzi sebou spoznať.

V prvý deň uvítacieho týždňa zahraničných študentov pozdravili prorektor pre medzinárodné vzťahy, Boris Mattoš, vedúca Centra medzinárodných vzťahov EUBA, Miroslava Darnadiová, koordinátorka pre prichádzajúcich študentov, Laura Danielová a prezident ESN EU Bratislava, Radovan Kopál.    Podujatie Welcome Week odštartovalo tanečným vystúpením folklórneho súboru  Ekonóm a pokračovalo ďalšími aktivitami a prezentáciami. V utorok boli študentom poskytnuté  administratívne pokyny a  informácie  o vízových povinnostiach. Študenti si neskôr užili aktivity organizované ESN EU Bratislava a mali možnosť nadviazať nové kontakty.

Zvyšok Uvítacieho týždňa patril aktivitám ako Welcome Dinner, City Tour, SpeedFriending a Bratislava Challenge.

Centrum medzinárodných vzťahov EU v Bratislave pripravilo pre zahraničných študentov v zimnom semestri veľa ďalších podujatí ako napríklad International Study Abroad Fair, Snack&Chat či fotografickú súťaž. Ďalšie informácie nájdete na našom instagramovom kanáli @studyateuba.

Uvítací týždeň pre zahraničných študentov z 19 krajín v zimnom semestri 2024/2025