Rektor EU v Bratislave Ferdinand DAŇO prijal dňa 16. mája 2019 na vlastnú žiadosť mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Indonézie na Slovensku, J.E. pani Adiyatwidi Adiwoso ASMADY. Veľvyslankyňu sprevádzala pani Lely MEILIANI, radkyňa indonézskeho veľvyslanectva pre ekonomické a kultúrne záležitosti.

Predmetom stretnutia bola akademická spolupráca s indonézskymi univerzitami. O aktuálnych projektoch informoval Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy.

EU v Bratislave a jej fakulty aktuálne spolupracujú s University of Indonesia, Trisakti University v Jakarte, Udayana University v Denpasare, Universitas Islam Indonesia v Jogjakarte a Universitas Gadjah Mada v Jogjakarte. Predmetom spolupráce je projektová spolupráca, študentská a učiteľská výmena. Veľvyslankyňa Asmady vyjadrila pripravenosť na podporu rozšírenia a posilnenia spolupráce s univerzitami v Indonézii.