Centrum medzinárodných vzťahov EU v Bratislave zorganizovalo celkovo šesť podujatí Snack&Chat pre prichádzajúcich výmenných študentov z 25 krajín sveta počas akademického roka 2023/2024.

Podujatia Snack&Chat poskytli študentom výbornú príležitosť stretnúť sa s vedením CMV a so svojimi rovesníkmi. Veljko zo Srbska, z University of Kragujevac, zhodnotil podujatie nasledovne: "Snack&Chat bolo skvelé podujatie, rozprávali sme sa nielen o dobrých veciach, ale mali sme možnosť porozprávať sa aj o tom, čo sa nám nepáčilo. Témy boli zaujímavé a zábavné, bolo príjemné počuť rôzne názory na tie isté veci."

Každé podujatie zahŕňalo pútavé diskusie a možnosť získať od študentov feedback na štúdium na EU v Bratislave. Maria z Grécka, z National and Kapodistrian University of Athens, uviedla, že „podujatie bolo veľmi dobré, cítila som, že ma vypočuli a na mojom názore záleží!“. Sandro z Gruzínska, z Ivane Javakhishvili Tbilisi State University zase povedal, že si „Snack&Chat užil a bolo užitočné vypočuť si názory ostatných študentov na proces štúdia, podeliť sa o svoje názory na predmety a získať jasné odpovede na všetky otázky”.

Spätná väzba získaná počas týchto podujatí bola neoceniteľná pri zlepšovaní chápania potrieb zahraničných študentov zo strany univerzity. Vedúca Centra medzinárodných vzťahov, Miroslava Darnadiová dodala, že poznatky získané z týchto diskusií nepochybne prispejú k lepšej vzdelávacej skúsenosti pre všetkých prichádzajúcich zahraničných študentov.

Podujatie Snack&Chat v akademickom roku 2023/2024