Európska noc výskumníkov je festival, ktorý predstavuje najnovšie úspechy odborníkov vedy širokej verejnosti. Prispieva k popularizácií a prepájaniu vedy a výskumu s každodenným životom. Tento rok sa konala v Bratislave v Starej tržnici 26. septembra 2014 a jej motto bolo: Veda je dobrodružstvo.

Prezentácia EU v Bratislave (Fakulta podnikového manažmentu, Fakulta medzinárodných vzťahov a Obchodná fakulta) s názvom Ekonómia pre všetkých mala témy: prekladateľstvo, tlmočníctvo, medzinárodné vzťahy, kultúra, jazykoveda, ekonómia , spoločnosť a spoločnosť a kultúra. Návštevníci si mohli otestovať znalosti z medzinárodných vzťahov a aktuálneho diania vo svete v šikovných kvízoch a pozrieť sa na zaujímavý experiment zameraný na posúdenie investičných alternatív medzi podnikom a manželstvom.