2. decembra 2014 navštívil EU v Bratislave mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Kanady na Slovensku so sídlom vo Viedni J. E. pán Mark Bailey. Počas prijatia prorektorkou pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave doc. PhDr. Janou Lenghardtovou, PhD., boli prerokované možnosti spolupráce univerzity s kanadskými VŠ.

Potom pán Mark Baily vystúpil s prednáškou v rámci cyklu Diplomacia v praxi vyučovaného v anglickom jazyku. Témou prednášky, po ktorej nasledovala diskusia s domácimi a zahraničnými študentmi, bola obchodná dohoda medzi EÚ a Kanadou (CETA).