Dobrý pocit z pomoci ľuďom, ktorí to potrebujú. Aj taká bola dnešná Študentská kvapka krvi, ktorú  pravidelne organizuje Ekonomická univerzita v Bratislave v spolupráci s Národnou transfúznou službou, Červeným krížom a Študentským parlamentom EU v Bratislave. Počas dnešného dopoludnia prišlo do Auly EU v Bratislave darovať krv viac ako 40 študentov.

„Krv som prišla darovať už šiesty raz. Začala som na strednej škole. Môj otec je pravidelným darcom, takže som to zobrala automaticky ako dobrý spôsob pomôcť ľuďom. Som rada, že Ekonomická univerzita na to vytvorila podmienky,“ hovorí Natália, študentka 4. ročníka.  Kvapku krvi organizuje EU v Bratislave dvakrát do roka - tradičnú Študentskú a vo februári ešte Valentínsku. Podľa člena študentského parlamentu Fakulty hospodárskej informatiky Jakuba Šuleka sa už z toho stala tradícia.

„Som hrdý na študentov a zamestnancov Ekonomickej univerzity, ktorí sa každoročne zúčastňujú tejto dobročinnej akcie a tým pomáhajú zachraňovať ľudské životy. Spájame tak myšlienky vzdelania a zdravia. Vedenie univerzity, bude v budúcnosti aj naďalej podporovať takéto aktivity“ poznamenal rektor univerzity Rudolf Sivák.