V termíne od 3. – 7. apríla 2017 Ekonomická univerzita v Bratislave hostila takmer dve desiatky odborníkov z rôznych kútov sveta v rámci 4. edície International Teaching & Training Week 2017. Podujatia sa zúčastnilo 19 zástupcov z 18 zahraničných partnerských inštitúcií z 3 kontinentov z viacerých európskych i mimoeurópskych krajín.

Podujatie univerzita organizovala pri príležitosti 30. výročia programu Erasmus+, ktoré slávnostne otvoril rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, prof. Ferdinand Daňo, a J. E. prof. Revaz Gachechiladze, veľvyslanec Gruzínska na Slovensku.

EU v Bratislave sa aktívne zapája do projektových výziev programu Erasmus+, pričom v súčasnosti má úspešnú spoluprácu s viacerými mimoeurópskymi krajinami, v rámci ktorých nadviazala spoluprácu s partnerskými univerzitami v Číne, Juhoafrickej republike, Mauríciu, Keni a Kambodži. Veľvyslanec Gruzínska na Slovensku, prof. Revaz Gachechiladze vo svojom úvodnom vystúpení vysoko ocenil rozšírenie spolupráce EU v Bratislave aj o Gruzínsko. “Ekonomická univerzita v Bratislave je skutočným centrom vzdelanosti a robí skvelú prácu posilňovaním svojich akademických väzieb po celom svete. Želám 4. edícii Medzinárodného týždňa veľký úspech!“

Súčasťou 4. edície bola aj medzinárodná výmena študentov „Carousel School“  s názvom Lean Logistics organizovaná Fakultou podnikového manažmentu, Katedrou manažmentu výroby a logistiky. Medzinárodné tímy študentov z  Windesheim UAS, Holandsko, Joanneum UAS, Rakúsko a FPM EUBA riešili projekty v oblasti automatizácie výrobnej logistiky. Podujatie je súčasťou medzinárodnej spolupráce PEPA "Pan European Partnership Alliance".

Počas uplynulého týždňa mali študenti EU v Bratislave možnosť absolvovať 11 prednášok zameraných na marketing, logistiku, informatiku, manažment a medzinárodné vzťahy, ktoré pre nich pripravili zahraniční pedagógovia. Podujatia sa zúčastnili aj odborní zamestnanci univerzitných pracovísk, pre ktoré Oddelenie medzinárodnej mobility pripravilo 3- dňový workshop zameraný na témy Time management, Managing Teams a Problem Solving & Decision Making. Program bol doplnený viacerými sprievodnými podujatiami, ktoré boli zakončené odbornou prednáškou v Národnej banke Slovenska.

Účastníci podujatia na záver zhodnotili jednotlivé aktivity a ocenili  najmä nadviazanie nových akademických kontaktov, potenciálnu projektovú spoluprácu a excelentnú prípravu podujatia.