Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava obhájili titul majsteriek SR. V sobotňajšom treťom súboji finále play off extraligy zdolali mestského rivala 1. BVK 3:1 a v sérii triumfovali jednoznačne 3:0 na zápasy. Slávistky potvrdili dominanciu z predchádzajúcich rokov a získali rekordný sedemnásty majstrovský titul v ére samostatnosti. Slávia EU vyhrala vo februári aj Slovenský pohár a desiaty raz tak získala "double".

Michal Matušov, tréner Slávie: "Prežívame fantastické pocity. To je niečo, čo sa nedá kúpiť za peniaze. Sezóna mala aj svoje ťažké chvíle, takže som nesmierne šťastný. Ale všetka pozornosť by mala patriť hráčkam, pretože tie si to zaslúžia, veď vybojovali majstra. Celkovo to bola ťažká obhajoba proti ťažkému súperovi, ktorý hral dobre v základnej časti i v play off."

Nikola Pištěláková, univerzálka Slávie: "Platila stará otrepaná fráza, že posledný krok býva najťažší. My sme však verili, že to doma zvládneme, keďže sme boli 'na koni', viedli sme 2:0 na zápasy. Tretí set nám dnes veľmi nevyšiel, asi sme sa už videli s tým pohárom, ale vo štvrtom sme zabojovali a dotiahli to celé do víťazného konca."

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Mrzí nás hlavne to, že doma sme prehrali druhý zápas série, tam sa to lámalo. Dnes sme sem došli zabojovať o všetko a hlavne naše mladé hráčky, ktoré dnes nastúpili, si za výkon zaslúžia absolutórium. Na palubovke nechali skutočne všetko. Hráčky, ktoré počas sezóny nastupovali v základe, dnes základ nepotvrdili. Ale nemyslím, že by sme mali byť smutní, máme za sebou celkom dobrú a úspešnú sezónu."

Aj my sa pripájame k poďakovaniu za úspešnú reprezentáciu Ekonomickej univerzity v Bratislave, tešíme sa z víťazstva a zároveň im k nemu úprimne blahoželáme. Do ďalších športových úspechov im prajeme veľa šťastia.

Zdroj:
Facebook Slávia Ekonomická univerzita