Študent Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA) Dávid Ščúry dosiahol významný medzinárodný športový úspech. Na podujatí ICN World Natural Games 2025 v Dubaji získal titul majstra sveta v naturálnej kulturistike a stal sa aj absolútnym víťazom kategórie Classic Physique.

Dávid Ščúry sa kulturistike venuje od 15 rokov. Súťaží pod hlavičkou federácie ICN – I Compete Natural, ktorá združuje športovcov v naturálnej kulturistike. Svoj súťažný debut absolvoval na majstrovstvách Slovenska, kde zvíťazil v kategóriách junior a novice v disciplíne Classic Physique

Na svetovom šampionáte v Dubaji získal tri prvenstvá – v kategórii Classic Physique do 23 rokov a následne aj titul Overall Classic Physique Champion, udeľovaný absolútnemu víťazovi naprieč vekovými kategóriami. 

Jeho výkony v sezóne 2025 boli ocenené aj zaradením medzi TOP 10 športovcov roka 2025 v ICN Slovakia

Úspech Dávida Ščúryho potvrdzuje schopnosť študentov EUBA dosahovať významné výsledky nielen v akademickej oblasti, ale aj na medzinárodnej športovej scéne.

Srdečne blahoželáme.

Študent Obchodnej fakulty EUBA Dávid Ščúry sa stal majstrom sveta v naturálnej kulturistike

Študent Obchodnej fakulty EUBA Dávid Ščúry sa stal majstrom sveta v naturálnej kulturistike

Študent Obchodnej fakulty EUBA Dávid Ščúry sa stal majstrom sveta v naturálnej kulturistike