Tento rok sa na Ekonomickej univerzite v Bratislave v spolupráci s University of Wisconsin - La Crosse konal od 21. mája do 7. júna 2024 už 11. ročník medzinárodného programu International Business Consulting Program (IBCP). Deväť študentov z EUBA sa zapojilo do prípravy hodnotných projektov z oblasti podnikateľskej praxe s 13 študentmi z USA, spolu tak pracovali v piatich medzinárodných tímoch.

Počas IBCP si účastníci vyskúšali prácu konzultantov, pripravili naozaj profesionálne spracované projekty a priniesli množstvo zaujímavých nápadov aj pre našich partnerov, ktorým ďakujeme za účasť a dlhoročnú podporu programu.

Americká ambasáda vytvorila študentom priestor pre riešenie projektu s názvom Dopad demografických zmien a priemyslu 4.0 na slovenskú ekonomiku. Spoločnosť TPA Slovakia pripravila pre študentov projekt zameraný na analyzovanie dopadu digitálnych technológií na marketing a budovanie značkyCovestro Services  pripravila pre študentov výzvu týkajúcu sa získavania a rozvíjania talentov v spoločnosti. Vďaka spoločnosti ING Hubs Slovakia získali študenti možnosť pracovať na projekte orientovanom na tvorbu stratégie a scenárov pre budovanie silnej pozície na sociálnych sieťach. Spoločnosť IBM ISC pripravila výzvu zameranú na budovanie atraktívnej kampane a značky ich stážového programu určeného študentom vysokých škôl.

Projekt IBCP ponúka jedinečnú príležitosť pre rozvoj akademicko-podnikateľskej spolupráce s lokálnymi a medzinárodnými podnikmi pôsobiacimi na slovenskom trhu. Zároveň poskytuje študentom možnosť získať praktické skúsenosti s prácou v medzinárodných tímoch, ktoré pozitívne obohatia ich sociálne a jazykové zručnosti, vedomosti ako aj profesijný životopis. Študenti sa zúčastnili aj na organizovaných prehliadkach Bratislavy a celodenných výletoch. Tento rok navštívili hrad Červený kameň a prevádzku Majoliky v Modre. Tiež mali možnosť pozrieť si závody automobilky Volkswagen Slovakia v Bratislave a výrobu Fastenal Europe v Brne.

Projekt prebehol úspešne pod záštitou prorektora pre medzinárodné vzťahy Borisa Mattoša, a osobne ho podporila a otvorila úvodným príhovorom prorektorka pre akreditáciu a kvalitu Jana Péliová.

Organizačne projekt zabezpečila Soňa Galanová, koordinátorka bilaterálnej spolupráce z Centra medzinárodných vzťahov a pedagogicky program mentorovala Katarína Procházková  z Fakulty podnikového manažmentu.

Všetkým zúčastneným študentom gratulujeme k úspešnej obhajobe projektov!

11. ročník letnej školy - International Business Consulting Program