V pondelok 13. mája 2024 sa v športovej hale prof. Rovného na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave odohralo finále vysokoškolskej ligy v basketbale mužov.

Ekonomická univerzita v Bratislave mala na tomto finále ročníka 2023/2024 zastúpenie družstvom študentov FPM + FHI. V celej súťaži v ročníku 2023/2024 štartovalo jedenásť tímov bratislavských fakúlt.

Tím FPM + FHI postúpil na finálový turnaj z 2. miesta v tabuľke B. V semifinále narazili študenti na favorita celej súťaže, tím FTVŠ UK, niekoľkonásobného víťaza VŠ ligy. Semifinále sa hralo na 2 zápasy, systémom doma a vonku. V prvom zápase tím FPM + FHI nestačil na domácej palubovke na favorita a prehral o dva body. V odvete na palubovke FTVŠ UK sa však študenti FPM + FHI vyhecovali k výbornej hre, zvíťazili o tri body a postúpili do finále ligy. V ňom sa stretli s víťazom druhého semifinále, tímom FMFI + FM UK. Oba tímy sa dobre poznali už zo skupinových duelov, kde si každý z nich pripísal po jednom víťazstve.

Finálový zápas začali študenti FPM + FHI dobre. Počas celého zápasu bolo skóre ako na hojdačke, raz sa menilo v prospech jedného, raz v prospech druhého tímu.

V záverečných minútach však získal tím FMFI + FM UK malý náskok, ktorý si udržal až do záverečného hvizdu. Tím FMFI + FM UK zvíťazil v pomere 79:71. Študenti FPM + FHI tak obsadili v sezóne 2023/2024 vynikajúce 2. miesto.

Veľká vďaka všetkým hráčom za ich obetavý prístup a výborné výkony a za úspešnú reprezentáciu Ekonomickej univerzity v Bratislave a jej fakúlt.

Počas celej sezóny reprezentovali:

• Marco Hupka
  • Alex Šulík