Ekonomická univerzita v Bratislave zorganizovala v utorok 19. marca 2024 už 10. ročník pracovného veľtrhu pre študentov a absolventov „Deň absolventov 2024 – Nakopni svoju kariéru“. Tento výnimočný veľtrh poskytol jedinečnú príležitosť pre študentov a absolventov naštartovať ich profesionálnu cestu v dynamickom prostredí dnešného trhu práce.

Podujatie spojilo viac ako 5 000 študentov a absolventov Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí sa zúčastnili podujatia, s poprednými zamestnávateľmi z rôznych odvetví, vrátane financií, auditu, obchodu, marketingu, IT a mnohých ďalších. Študenti a absolventi mali príležitosť stretnúť sa tvárou v tvár s predstaviteľmi viac ako 40 významných spoločností a organizácií pôsobiacich nielen na Slovensku, ale aj v rámci celého sveta.

Sme hrdí na to, že môžeme byť mostom medzi teóriou a praxou a „Deň absolventov 2024“ je jasným dôkazom tejto filozofie. Vďaka úzkej spolupráci so spoločnosťami a organizáciami je univerzita kľúčovým hráčom v príprave svojich študentov na výzvy a príležitosti, ktoré prináša moderný trh práce. Veľtrh zdôrazňuje dôležitosť praktickej prípravy svojich študentov. Organizácia takéhoto veľtrhu umožňuje študentom nielen získať prehľad o možnostiach zamestnania, ale aj aktívne pracovať na budovaní svojej profesionálnej siete kontaktov, ktorá je v dnešnom konkurenčnom prostredí neoceniteľná“, povedal Ferdinand Daňo, rektor univerzity.

Študenti odchádzali z veľtrhu nielen s plnými taškami propagačných materiálov a vizitiek, ale predovšetkým s novou energiou a inšpiráciou nakopnúť svoju kariéru. V tejto dobe plnej výziev a príležitostí, poslúžil veľtrh ako spojenie medzi ambicióznymi mladými ľuďmi a ich budúcimi kariérnymi úspechmi.

Spätná väzba od študentov a spoločností bola pozitívna. Mnohí vyzdvihli praktický význam a profesionálny prístup, ktorý veľtrh ponúkal. Študenti zdôraznili, že „Deň absolventov 2024“ im poskytol neoceniteľné informácie a motiváciu v ich kariérnom rozvoji. Úspech podujatia bol dôkazom, že spojenie akademickej sféry s priemyslom je nielen možné, ale aj výrazne prospešné pre obe strany. Sme odhodlaní pokračovať v tejto tradícii a organizovať „Deň absolventov“ aj v budúcich rokoch, pričom každým ročníkom chceme posúvať latku veľtrhu ešte vyššie. Cieľom je nepretržite inovovať a prispôsobovať podujatie tak, aby čo najlepšie reflektovalo potrebám študentov a výzvam trhu práce“, poznamenal Miroslav Horňák, riaditeľ Centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou a organizátor podujatia.

Čo o tomto podujatí povedali študenti?

Lucia, študentka 2. ročníka na Národohospodárskej fakulty

„Som rada, že sa na univerzite pre nás študentov organizujú takéto pracovné veľtrhy, nielen Deň absolventov, ale aj Kariérna cesta, na ktorých si máme možnosť nájsť prácu, stáže či rôzne kurzy a projekty. Myslím si, že prepojenie môjho štúdia s praxou je tou najlepšou cestou a voľbou pre moju budúcu kariéru a pre to, aby som bola v živote úspešná. Dnes som sa dozvedela zaujímavé informácie o pracovných ponukách a taktiež o stážach na leto.“

Marek, študent 5. ročníka na Fakulte hospodárskej informatiky

„Účasť na Dni absolventov mi dala niečo, čo som v posledných mesiacoch naozaj potreboval – dôveru v to, že moje zručnosti a vedomosti sú cenné a žiadané na trhu práce. Stretnutie s rôznymi firmami a informácie o reálnych projektoch, na ktorých by som mohol pracovať, mi dalo novú energiu a motiváciu pokračovať v mojom osobnom aj profesionálnom rozvoji. Najviac ma zaujalo, ako sú firmy otvorené inovatívnym nápadom a ako so cenia kreatívne myslenie – niečo, čo som si vždy cenil aj ja.“

Ekonomická univerzita v Bratislave je hrdá, že môže byť súčasťou vzrušujúcej kariérnej cesty študentov a absolventov a teší sa na to, ako ich bude aj naďalej podporovať na ich ceste k úspechu.

Poďakovanie patrí aj všetkým vystavovateľom, ktorí pripravili pre účastníkov zaujímavý program a odprezentovali svoje spoločnosti a ich firemné kultúry, svoje pracovné ponuky, stáže či rôzne kurzy.

Zoznam vystavovateľov

• 365.bank, a.s.
  • Arval Competence Center
  • Benchmark Gensuite
  • British American Tobacco
  • Cambridge Study – Štúdium bez hraníc
  • Clarios Slovakia, spol. s r.o.
  • Concentrix+Webhelp Czech Republic and Slovakia
  • CPM Associates
  • ČSOB Finančná skupina
  • Decathlon Slovensko
  • Deloitte Slovensko
  • dm drogerie markt Slovensko
  • DXC Technology Slovakia
  • Ernst & Young
  • EF Education First - jazykové pobyty v zahraničí
  • Finančná skupina Partners
  • Finančná správa Slovenská republika
  • Generali poisťovňa
  • Henkel Slovensko
  • ING Hubs Slovakia
  • Johnson Controls
  • Kaufland
  • Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group
  • KPMG Slovensko, spol. s r.o.
  • Kyndryl
  • LeitnerLeitner
  • Lidl Slovenská republika v.o.s.
  • Mazars Slovensko s.r.o.
  • Nestlé Slovensko
  • Nexteria
  • OVB Allfinanz Slovensko a.s.
  • PwC Slovensko
  • RENOMIA s.r.o.