Na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave sa v dňoch 12. - 13.3.2024 uskutočnilo pracovné stretnutie ekonomických zamestnancov verejných vysokých škôl, ktorého hlavným cieľom bola výmena skúseností, príklady dobrej praxe a nadviazanie osobných kontaktov.

Predmetom diskusie boli najmä otázky týkajúce sa správnosti vykazovania dane z príjmov právnických osôb a dane z pridanej hodnoty v prostredí VVŠ, zmeny súvisiace s novou programovou štruktúrou rozpočtu, postupy účtovania a rozpočtovania finančných prostriedkov určených na výkonnostné zmluvy a prostriedkov získaných z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR. Viacerí zamestnanci Sekcie rozpočtu MŠVVaM sa stretnutia aj osobne zúčastnili, osobitné poďakovanie patrí JUDr. Ing. Andrejovi Horskému, PhD., Mgr. Anne Osifovej, doc. Ing. Petrovi Viestovi, CSc. a  Mgr. Zuzane Ambrovej.

Zároveň ďakujeme za odborné vedenie workshopu „Daň z príjmu a DPH v hospodárení vysokých škôl v roku 2024“ Ing. Antonovi Marcimu, PhD.

Pracovné stretnutie ekonomických zamestnancov verejných vysokých škôl