Rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo odovzdal v pondelok 5. júna 2023 na zasadnutí Vedeckej rady EU v Bratislave diplom o udelení čestného titulu „profesor emeritus“. Novým profesorom emeritus sa stal Dr. h. c. prof. Ing. Michal Fendek, PhD., bývalý dekan Fakulty hospodárskej informatiky EU v Bratislave a vedúci Katedry operačného výskumu a ekonometrie Fakulty hospodárskej informatiky EU v Bratislave. Rektor EU v Bratislave ocenil a poďakoval sa mu za jeho doterajšiu prácu pre Ekonomickú univerzitu v Bratislave, ktorou výrazne prispel k rozvoju fakulty a celej univerzity.

Nový profesor emeritus Ekonomickej univerzity v Bratislave Dr. h. c. prof. Ing. Michal FENDEK, PhD.