Študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave boli aj v tomto akademickom roku úspešní na športových súťažiach.

Volejbalisti EUBA obsadili 3. miesto na celoslovenskom finále univerzít

Študenti EUBA pod vedením PaedDr. Márie Kalečíkovej vyhrali dlhodobú súťaž Bratislavskej vysokoškolskej ligy vo volejbale a postúpili do celoslovenského finále, v ktorom sa stretli s družstvami z Prešovskej univerzity v Prešove, Žilinskej univerzity v Žiline a UKF v Nitre. Finále malo vysokú úroveň, keď sa na palubovke predstavilo viacero extraligových hráčov. Volejbalisti EUBA obsadili skvelé 3. miesto.

Zloženie volejbalového družstva mužov

Národohospodárska fakulta

• Samuel HOLINGA
  • Martin KRIŠÁK

• Samuel KRAJNÍK
  • Dominik POÓR
  • Jakub RUTKAY

Fakulta hospodárskej informatiky

• Radoslav FICEK
  • Jaroslav GALADIK
  • Radovan KONEČNÍK

Fakulta podnikového manažmentu

• Branislav BUJALKO
  • Martin LAJCHA
  • Lukáš NEŠTICKÝ
  • Mohammadreza TATLARI

Volejbalisti EUBA

Študentky a študenti EUBA v bratislavskej VŠ lige druhí

Do finále Bratislavskej vysokoškolskej ligy, ktoré sa uskutočnilo 15. mája 2023, sa prebojovali naše družstvá žien a mužov.

Basketbalové družstvo žien EUBA pod vedením PaedDr. Lenky Podgórskej, podľahlo vo finále tímu FTVŠ + PRIF UK a obsadilo v tomto ročníku 2. miesto.

Zloženie basketbalového družstva žien

Národohospodárska fakulta

• Claudia KRONKOVÁ
  • Terézia SCHREIBEROVÁ
  • Diana DUDÁŠOVÁ

• Miriam JAKUBÍKOVÁ
  • Barbara LELKES
  • Lívia PEKÁROVÁ
  • Tamara TURZÁKOVÁ

Basketbalové družstvo žien EUBA

Basketbalové družstvo mužov EUBA pod vedením PaedDr. Viktora Škultétyho, vyhralo svoju základnú skupinu a postúpilo do semifinále, kde porazilo MFF + FM UK v dvoch zápasoch a postúpilo do finále proti Fakulte telesnej výchovy a športu UK.V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 75:75. V predĺžení mal súper viac síl a zvíťazil 90:79. Druhé miesto vo VŠ lige je veľkým úspechom družstva.

Zloženie basketbalového družstva mužov

• Milan JANOŠOV
  • Erik JESENSKÝ

Fakulta hospodárskej informatiky

• Oliver BOBEK
  • Dávid JAVOR
  • Marko KALAFUT
  • Marek ORIHEL
  • Bohdan SHEVCHENKO
  • Tomáš ŠTURDÍK
  • Alex ŠULÍK
  • Adam ZEMÁNEK

Fakulta podnikového manažmentu

• Marek HALÁSZ
  • Marco HUPKA
  • Denis JANECH
  • Andrej KOLIMÁR

Basketbalové družstvo mužov EUBA

Majstrovstvá Slovenska 2023 v silovom trojboji

Počas víkendu od 5. do 7. mája 2023 sa v Košiciach konali Open Majstrovstvá Slovenska 2023 v silovom trojboji. Na podujatí súťažili aj študentky Podnikovohospodárskej fakulty EUBA v Košiciach.

Sarah SALOŇOVÁ v disciplíne deadlift ženy junior RAW kategória do 67,5 kg, získala zlatú medailu a zároveň sa umiestnila na treťom mieste v absolútnom podarí.

Kristína KUSYOVÁ zvíťazila vo svojej váhovej kategórii do 52 kg.

Sarah Saloňová

Kristína Kusyová

Majstrovstvá Slovenska 2023 v malom futbale U23

V pondelok 1. mája 2023 vyvrcholila SZMF Superliga U23 v Banskej Bystrici semifinálovými a finálovými zápasmi, pričom majstrovský titul pri svojej premiére získalo Humenné aj s hráčom Erikom SABOLOM, študentom PHF.

Erik Sabol

Všetkým športovcom - študentom ďakujeme za príkladnú reprezentáciu a šírenie dobrého mena Ekonomickej univerzity v Bratislave a prajeme im veľa úspechov na športovom a študijnom poli.