Ekonomická univerzita v Bratislave zorganizovala pre študentov 9. ročník veľtrhu práce a kariérneho poradenstva Deň absolventov 2023. V utorok 28. marca 2023 zaplnilo vestibul univerzity rekordných 41 TOP zamestnávateľov z národných aj nadnárodných spoločností a organizácií, ktoré ponúkali študentom pracovné príležitosti, rôzne stáže, brigády či študijné pobyty.

Spoločnosti z oblastí bankového sektora, obchodu, marketingu, poradenstva, audítorstva, účtovníctva, IT, predstavili študentom univerzity nielen množstvo pracovných ponúk, ale aj pracovný život a kariéru v týchto firmách. Počet študentov, ktorí sa veľtrhu zúčastnili, sa pohyboval v rozmedzí 3 500 – 4 000 študentov.

„Veľmi ma teší, že Kariérne centrum EUBA, ktoré patrí pod Centrum komunikácie a vzťahov s verejnosťou, pokračuje v tradícii organizácie pracovných veľtrhov pre študentov. Jedným z hlavných cieľov univerzity je prepájať štúdium s hospodárskou praxou. Aj týmto podujatím prinášame študentom univerzity možnosť rozvíjať svoju kariéru v oblastiach, v ktorých študujú. Sme radi, že je o našich absolventov tak obrovský záujem medzi zamestnávateľmi nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Celkovo univerzita počas svojej histórie vychovala viac ako 112-tisíc absolventov“, hovorí Ferdinand DAŇO, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave.

„Tento ročník Dňa absolventov bol z nášho pohľadu veľmi úspešný. Prihlásilo sa nám rekordných 41 spoločností nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Ak k tomu prirátam aj spoločnosti, ktoré sme žiaľ z dôvodu nedostatočných priestorových kapacít museli odmietnuť, môžem povedať, že tento pracovný veľtrh bol v celej histórii pracovných veľtrhov na Ekonomickej univerzite v Bratislave najúspešnejší. Zároveň bolo veľmi príjemné sledovať absolventov EUBA, ktorí v minulých rokoch hľadali prácu, stáž alebo brigádu ako študenti, a teraz stáli na opačnej strane a ponúkali aktuálnym študentom pracovné pozície“, doplnil Miroslav HORŇÁK, vedúci Centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou EUBA a organizátor veľtrhu.

Pracovné ponuky vystavovateľov

Zoznam spoločností, ktoré sa veľtrhu práce a kariérneho poradenstva Deň absolventov 2023 zúčastnili:

• ACCA
  • ARISAN