Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová vymenovala 23. marca 2023 tridsaťšesť profesorov a profesoriek, dvaja z nich sú z Ekonomickej univerzity v Bratislave.

doc. Ing. Naqibullah DANESHJO, PhD., obchod a marketing, Obchodná fakulta

doc. Ing. Martin LÁBAJ, PhD., národné hospodárstvo, Národohospodárska fakulta

Prezidentka zablahoželala novovymenovaným profesorom a profesorkám k ich úspechu v akademickej kariére.

„Dnes vymenovaní profesori a profesorky reprezentujú ekonomické, právne, humanitné a umelecké odbory, ktoré sú úzko prepojené s politickou a kultúrnou úrovňou spoločnosti, a tiež so schopnosťou čeliť kritickým momentom. Demokratická a občianska spoločnosť potrebuje kultúru v tom najširšom chápaní. Prajem im pri napĺňaní ich neľahkého poslania veľa energie a úspechov,“ povedala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová vo svojom príhovore.

Zdroj: TASR, Kancelária Prezidenta SR