Ekonomická univerzita v Bratislave zastúpená rektorom prof. Ing. Ferdinandom Daňom, PhD. podpísala Memorandum o porozumení s Ministerstvom kultúry SR, SOZA, Sinus a Reprex o využívaní výsledkov „Open Policy Analysis“.

Spolupráca je vytvorená pod projektom OpenMusE Horizon Europe, ktorý sa realizuje na Slovensku na Fakulte podnikového manažmentu EU v Bratislave pod vedením doktorky PhDr. Márie Kmety Bartekovej, PhD.

Táto spolupráca 15 partnerov z celej Európy je veľmi dôležitým míľnikom, pretože výskum bude použitý v kontexte oficiálnej národnej politiky.

Cieľom projektu je vytvorenie dokumentu o hudobnej ekonomike, o rozmanitosti a cirkulácii, o hudbe a spoločnosti a o hudobných inováciách v kontexte národnej politiky. Naša práca bude slúžiť na monitorovanie implementácie Stratégie kultúry a kreatívneho priemyslu Slovenskej republiky 2030, čím prispejeme ku skvalitňovaniu kultúrnej politiky na Slovensku. V priebehu troch rokov by sme v spolupráci s našimi zahraničnými partnermi chceli presvedčiť čoraz viac národných politikov a tiež regionálnych aktérov (ako napríklad mesto Trenčín, Európske hlavné mesto kultúry v roku 2026), aby využívali túto kolaboratívnu otvorenú vedomostnú platformu ako prototyp európskeho hudobného observatória.

Viac informácií nájdete na stránke projektu: https://music.dataobservatory.eu/

EUBA podpísala Memorandum o porozumení s Ministerstvom kultúry SR, SOZA, Sinus a Reprex

Zdroj fotografií: Slovenský ochranný zväz autorský pre práva k hudobným dielam