Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand DAŇO, podpísal v utorok 29. novembra 2022 memorandum o spolupráci s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) zastúpeným vicepremiérkou a ministerkou Veronikou REMIŠOVOU.

Cieľom tohto memoranda je zapájanie študentov a odborníkov z akademického prostredia do štátnych projektov v oblasti eurofondov, inovácií, regionálneho rozvoja a štátneho IT.

Ľudský potenciál je jeden z najcennejších kapitálov, aký Slovensko vôbec má. Podpora kvalitného vzdelávania je pre rozvoj a úspech našej krajiny kľúčová. Chceme, aby pre štát pracovali tí najlepší. Rozhodli sme sa urobiť viac preto, aby sme pre štát získali najlepších odborníkov – a treba začať už v školách. Študentom našich popredných univerzít chceme umožniť získať potrebné skúsenosti a prax a motivovať ich, aby svoje poznatky neskôr profesne rozvíjali v prospech Slovenska. Preto sme rozbehli úzku spoluprácu so špičkovými slovenskými univerzitami. Dnes som podpísala memorandá o spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave, so Slovenskou technickou univerzitou a s Univerzitou Komenského,“ povedala vicepremiérka Veronika REMIŠOVÁ.

„Podpis memoranda s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vytvára pre zamestnancov a študentov EUBA priestor na spoluprácu vo viacerých oblastiach. Verím, že vzájomné využívanie odborných kapacít oboch partnerov so zameraním na oblasti ich pôsobnosti sa pozitívne prejaví na oboch stranách. Pre študentov vzniká ďalšia príležitosť na realizáciu praxí alebo odborných stáží, riešenie odborných tém záverečných prác, ale aj na spoluprácu na co-workingových projektoch v oblasti pôsobnosti ministerstva“, povedal rektor univerzity Ferdinand DAŇO.

EUBA podpísala memorandum o spolupráci s MIRRI SR

Zdroj a foto: MIRRI