Oddelenie medzinárodnej mobility Ekonomickej univerzity v Bratislave zorganizovalo od 15. septembra do 15. októbra 2022 fotografickú súťaž pre výmenných študentov zo zahraničných partnerských univerzít. Cieľom súťaže bolo spropagovať a podporiť technické a kreatívne zručnosti vo fotografii ako forme umeleckého vyjadrenia. Témou tohtoročnej fotografickej súťaže bola „Bratislava mojimi očami“, kde mali študenti možnosť ukázať ako vnímajú Bratislavu a Slovensko, pretože fotografia povie viac ako tisíc slov.

Oddelenie medzinárodnej mobility EUBA vybralo troch víťazov, ktorým Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EUBA odovzdal hodnotné ceny. Študent Christopher z Rumunska s nami zdieľal prepojenie medzi umením a mestom: „Fotil som už aj predtým, ale táto fotografia je moja prvá so smartfónom. Bol som v múzeu súčasného umenia. Svoju fotografiu som nazval „Kruhy v centre Európy“. Na druhej strane študent Mario z Chorvátska poznamenal: „Odkedy som prišiel, väčšinu času tu pršalo. Keď sa vyjasnilo, konečne bolo vidno modrú oblohu, moju obľúbenú farbu. Odtiaľ pramení názov - pocit šťastnej modrej. Mal som veľa možností, ale keďže mám rád prírodu, vybral som si túto fotografiu.

Výhercovia fotografickej súťaže:

1. miesto: João, Univerzita v Lisabone, Portugalsko - „Nádhera sv. Martina“

2. miesto: Mario, Univerzita v Splite, Chorvátsko – „Pocit šťastnej modrej“

3. miesto: Christopher – Bukurešťská univerzita ekonomických štúdií (ASE), Rumunsko – „Kruhy v centre Európy“

João, Univerzita v Lisabone, Portugalsko - Nádhera sv. Martina

1. miesto: João, Univerzita v Lisabone, Portugalsko - „Nádhera sv. Martina“

Mario, Univerzita v Splite, Chorvátsko – Pocit šťastnej modrej

2. miesto: Mario, Univerzita v Splite, Chorvátsko – „Pocit šťastnej modrej“

Bukurešťská univerzita ekonomických štúdií (ASE), Rumunsko – Kruhy v centre Európy