Katedra pedagogiky NHF EU v Bratislave 20. júna 2022 zorganizovala medzinárodnú vedeckú konferenciu na tému Profesijný rozvoj učiteľov vysokých škôl ako nástroj podpory učenia sa študentov.

Jej hlavným cieľom bolo prezentovať priebežné výsledky riešenia medzinárodného projektu Designing holistic and sustainable educational development to improve student learning (HOSUED) a porovnať skúsenosti partnerov projektu v oblasti profesijného rozvoja učiteľov vysokej školy so skúsenosťami účastníkov z iných vysokých škôl. Na konferencii vystúpili s hlavnými referátmi Torgny Roxå zo švédskej Lund University a Roisín Curran z britskej Ulster University. Viac informácií o konferencii, jej programe a prezentovaných príspevkoch nájdete tu.

Súčasťou konferencie bolo aj slávnostné odovzdávanie certifikátov britskej Staff and Educational Development Association úspešným absolventom pilotných kurzov pedagogického vzdelávania interných doktorandov a odborných asistentov, ktoré boli na Ekonomickej univerzite v Bratislave úspešne akreditované touto organizáciou v roku 2021.