Študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave si na Zimnej univerziáde 2022 vybojovali 4 zlaté a 7 bronzových medailí.

Zimná univerziáda 2022 organizovaná Univerzitou Komenského v Bratislave prebiehala od 7. do 11. februára 2022, na športoviskách v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalke pri Kremnici a v Osrblí. Študenti si mohli zmerať sily v 13 športoch - bedminton, stolný tenis, headis, vzpieranie, karate, futsal, crossfit, hokej, florbal, tanečné športy, zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie a biatlon.

Ekonomickú univerzitu v Bratislave reprezentovalo 50 športovcov.

Zlatú medailu si vybojovalo družstvo študentov vo futsale, v zložení Maroš Kardoš, Dominik Trnka, Barnabás Szabó, Tomáš Jelínek, Juraj Kiss, Olav Dudnyk, Samuel Benca, Ondrej Zeleník, Patrik Samuel Pánik, Matej Miček, Dominik Pajdučák, Roman Heriban, ktorí postupne porazili družstvá UPJŠ Košice, Technickú univerzitu v Košiciach a Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici.

V disciplíne Karate - KATA ženy získala študentka Fakulty hospodárskej informatiky Jana Vaňušaniková zlatú medailu a Nikoleta Merašická z Obchodnej fakulty bronzovú medailu. V disciplíne Karate - Kumite do 67 kg medzi mužmi získal zlatú medailu študent Národohospodárskej fakulty Dominik Imrich.

Zlatú medailu v tanečných športoch v kategórii Latinsko-americké tance získal Artem Oberemok, študent Fakulty medzinárodných vzťahov spolu s partnertkou Emou Tomášovou.

V tanečných športoch v kategórii Hip Hop získal bronzovú medailu študent Národohospodárskej fakulty Dávid Kováč.

Bronzovú medailu v hokeji si vybojovali študenti univerzity v zložení Alan Bielik, Filip Jankovský, Nicolas Jánoš, Miroslav Švancara, Ján Špaček, Martin Palko, Martin Rolný, Filip Hassler, Roland Hochmann, René Turan, Maximilián Sochor, Adam Hajko, Dávid Chachalák, Gabriel Procházka, Juraj Čecha.

Vo štvorhre mužov v bedmintone si bronzovú medailu vybojoval Dominik Boris z Fakulty medzinárodných vzťahov.

Vo florbale získali študenti univerzity, v zložení Ján Lacika, Gregor Bilčík, Teodor Beriac, Matej Černý, Lukáš Nôta, Lívia Šusteková, Lívia Jurkovičová, Samuel Ševčík, Adam Hrabovský, Tomáš Kopecký, Vladimír Filípek, Jakub Madunický, Roland Kažimír, Milan Juhanyak, Noel Gondáš, Viktor Škultéty, bronzovú medailu.

biatlone žien na 7,5 km si bronzovú medailu vybojovala Stela Šavelová, študentka Národohospodárskej fakulty.

Ďakujeme študentom za úspešnú reprezentáciu Ekonomickej univerzity v Bratislave, tešíme sa z ich výsledkov a zároveň im k nemu úprimne blahoželáme. Do ďalších športových úspechov im prajeme veľa šťastia.

Zdroj: Zimná univerziáda 2022