11. decembra 2020 sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave konalo za dodržania všetkých protiepidemických opatrení 95. zasadnutie Slovenskej rektorskej konferencie. Zasadnutia sa okrem rektorov slovenských univerzít a vysokých škôl zúčastnili aj štátny tajomník MŠVVaŠ SR Ľudovít Paulis, predseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Richard Vašečka, generálny riaditeľ sekcie vysokých škôl MŠVVaŠ SR Jozef Jurkovič, predseda Rady vysokých škôl Martin Putala, podpredseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Miroslav Habán a podpredseda Asociácie doktorandov Slovenska Martin Ševčovič.

Programom zasadnutia bola diskusia k návrhu metodiky na určovanie dotácie zo štátneho rozpočtu verejným vysokým školám na rok 2021 a k návrhu dotácie na rok 2021.

zasadnutiesrk 11122020 4

zasadnutiesrk 11122020 3