Už 33. ročník medzinárodného volejbalového turnaja žien Slávia EU Cup 2020 o pohár rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave sa uskutočnil v dňoch 11. - 12. septembra 2020 v Dome športu v Bratislave. Turnaj zorganizovala Slávia EU Bratislava za účasti domáceho družstva a dvoch rakúskych družstiev Sokol Post Viedeň a Union Bisamberg.

Z dôvodu pandémie COVID-19 sa turnaj hral bez divákov. Z tohto dôvodu sa dávnejšie pred turnajom odhlásili družstva z Maďarska, ktoré sa turnaja pravidelne zúčastňujú.

Víťazom turnaja sa už po 12-ty krát stalo domáce družstvo Slávia EU Bratislava, keď v poslednom zápase proti Sokol Post Viedeň zvíťazilo 3:0 a celý turnaj vyhralo bez prehry. Na druhom mieste sa prekvapivo umiestnilo bojovné družstvo Union Bisamberg, ktoré v dramatickom zápase v koncovke piateho setu zdolalo Sokol Post Viedeň.

Výsledky turnaja:

Slávia EU Bratislava – Union Bisamberg 3:0 (19, 13, 23)

Sokol Post Viedeň – Union Bisamberg 2:3 (22, -23, 22, -15, -17)

Slávia EU Bratislava – Sokol Post Viedeň 3:0 (19, 13, 23)

Organizátor turnaja vyhodnotil aj najlepšie hráčky na jednotlivých postoch:

Smečiarka:

• Šepeľová Zuzana, Slávia EU Bratislava

Nahrávačka:

• Caixeta Costa, Slávia EU Bratislava

Blokárka:

• Loff Raquel, Slávia EU Bratislava

Univerzál: