Obdobie hospodárskeho rastu a vysokého dopytu po pracovnej sile na Slovensku napomáha absolventom vysokých škôl, ktorí si môžu vyberať z veľkého množstva pracovných ponúk. Výnimkou nie sú ani absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Ekonomická univerzita v Bratislave je jediná univerzita na Slovensku, ktorá zabezpečuje komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch. Aj vďaka tomu je záujem zamestnávateľov o absolventov univerzity z roka na rok vyšší. V každej spoločnosti sú potrební kvalitní ekonómia, ktorí majú kvalitné ekonomické a jazykové znalosti.

Podľa tlačovej správy portálu Profesia.sk, ktorá zostavila rebríček vysokých škôl a fakúlt na základe atraktívnosti ich absolventov (umiestnenie závisí od toho, koľko zamestnávateľov si prezerá životopisy absolventov na pracovnom portáli) dosiahla EU v Bratislave opäť prvenstvo v rebríčku. Rozdiel oproti minulému roku bol najvyšší spomedzi všetkých univerzít na Slovensku.

Absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave sú pre firmy veľkým lákadlom.

V rebríčku fakúlt si v atraktívnosti absolventov polepšili aj fakulty EU v Bratislave. Najvyšší nárast dosiahla Fakulta medzinárodných vzťahov, ktorá oproti roku 2015 poskočila na druhé miesto spomedzi všetkých fakúlt na Slovensko. Na piate miesto sa dostala Fakulta hospodárskej informatiky. V rebríčku sa nachádzajú aj ďalšie fakulty EU v Bratislave – Fakulta podnikového manažmentu obsadila 11. miesto, Národohospodárska fakulta 14. miesto a Obchodná fakulta 15. miesto.

Absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave sú pre firmy veľkým lákadlom.