22. novembra 2019 sa  na Ekonomickej univerzite v Bratislave uskutočnil už 5. ročník projekt MiniErasmus. Na základe listu pre riaditeľov stredných škôl boli oslovení stredoškoláci, ktorí sa mohli cez online systém prihlásiť na tento projekt.

Viac ako 20 študentov z rôznych stredných škôl z celého Slovenska absolvovalo 6 odborných prednášok z rôznych oblastí ekonómie a ekonomiky pre študentov. Každú tému predniesol zástupca jednej fakulty. V závere stretnutia boli študentom prezentované informácie o prijímacom konaní na jednotlivé fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Študentom boli postupne odprezentované tieto odborné témy:

• ZÁKON VEĽKÝCH ČÍSEL, Fakulta hospodárskej informatiky - MUCHA, Vladimír, doc. Mgr., PhD.
  • HĽADANIE IDENTITY V GLOBALIZOVANOM SVETE, Fakulta medzinárodných vzťahov - FUTÓ, Gilbert, PhDr., PhD.
  • MARKETING A OBCHOD, AKO ICH NEPOZNÁTE, Obchodná fakulta - ORGONÁŠ, Jozef, Ing., PhD.
  • CULTURAL LITERACY, Fakulta aplikovaných jazykov - HRIVÍKOVÁ, Tatiana, PhDr., PhD.
  • MENOVÉ TRHY, Fakulta podnikového manažmentu - KMEŤKO, Miroslav, Ing., PhD.
  • BEHVIORÁLNA EKONÓMIA: KEĎ SA EKONÓMIA STRETÁVA S PSYCHOLÓGIOU, Národohospodárska fakulta - LORKO, Matej, Ing.