1xbetyouwin youwin giriş betboo giriş

Veľvyslanec Nemecka na Slovensku, J.E. pán Joachim BLEICKER, vystúpil 12. marca 2019 s prednáškou v rámci 25. edície predmetu Diplomacia v praxi. Vo svojom príhovore sa venoval prioritám nemeckej zahraničnej politiky, ale taktiež viacerým globálnym otázkam. Nemecký veľvyslanec odpovedal na otázky študentov, ktorých zaujímala aktuálna politická situácia v krajine, ako aj jeho názory k aktuálnym svetovým ekonomickým a politickým udalostiam.

Pred prednáškou veľvyslanca Bleickera na pôde univerzity privítal Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy, ktorý veľvyslanca informoval o spolupráci s univerzitami v Nemecku. Na stretnutí bol prítomný tiež Leonard KLUMPP, ktorý aktuálne vykonáva stáž na nemeckej ambasáde. EU v Bratislave má uzatvorenú spoluprácu s 34 nemeckými univerzitami. Na univerzite sa realizuje odborná výučba v nemeckom jazyku (v minulom roku 11 odborných predmetov), ako aj jazyková výučba nemčiny. Fakulta hospodárskej informatiky poskytuje študijný program Medzinárodný finančný manažment v nemeckom jazyku na báze dvojitého diplomu s Martin Luther Universität Halle Wittenberg. V akademickom roku 2018/2019 študuje na EU v Bratislave 63 študentov z Nemecka.

 

Fotogaléria

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: zodpovednaosoba@euba.sk. Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.