Dňa 14. augusta 2018 navštívila Ekonomickú univerzitu v Bratislave delegácia z National Institute of Development Administration (NIDA) Bangkok pod vedením viceprezidenta univerzity Kasemsarna Chotchakornpanta.

Zástupcovia NIDA a EU v Bratislave rokovali o prehĺbení vzájomnej spolupráce, ktorá sa v súčasnosti rozvíja najmä v oblasti poskytovania študijných programov s dvojitým diplomom na NHF EU v Bratislave a pri realizovaní projektu REPESEA.

Za EU v Bratislave boli na rokovaní prítomní Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy, Anetta Čaplánová, koordinátorka projektu REPESEA, Pavol Ochotnický, vedúci Katedry financií, Ľubomír Darmo z Katedry ekonomickej teórie, Miroslava Darnadiová, vedúca oddelenia medzinárodnej mobility a Alexander Platzner, koordinátor pre študijné programy v cudzích jazykoch.

NIDA je verejná vysoká škola so sídlom v thajskom Bangkoku s viac ako 50-ročnou históriou, NIDA Business School získala medzinárodnú akreditáciu AACSB. Prorektor Mattoš odovzdal v mene rektora EU v Bratislave viceprezidentovi NIDA Pamätnú medailu pri príležitosti dlhoročnej spolupráce EU v Bratislave a NIDA.