Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, Ferdinand Daňo, prijal dňa 8. 3. 2018 delegáciu z Tishreen University v Sýrii na čele s rektorom tejto univerzity prof. Hani Mahmoudom Shaabanom. Členmi sýrskej univerzitnej delegácie boli aj Dr. Jaber Diba, dekan Fakulty aplikovaných vied, Dr. Louya Mohamad Sayouh z Katedry ekonómie a plánovania Ekonomickej fakulty, prof. Sawsan Salman Ghazal, vedúca oddelenia medzinárodných a kultúrnych vzťahov a vzťahov s verejnosťou Tishreen University, ako aj Ing. Ali Assad, PhD., predseda Národného zväzu sýrskych študentov na Slovensku.

Za EU v Bratislave sa rokovania zúčastnila okrem rektora aj Jana Péliová, prorektorka pre manažovanie akademických projektov, Rudolf Kucharčík, dekan Fakulty medzinárodných vzťahov, Tatiana Hríviková, prodekanka pre vedu a výskum Fakulty aplikovaných jazykov a Miroslava Darnadiová, vedúca oddelenia medzinárodných mobilít Ústavu medzinárodných vzťahov EU v Bratislave.

Obsahom rokovania delegácií bola spolupráca medzi oboma univerzitami v oblasti výmeny študentov a učiteľov, ako aj možnosti vzájomnej vedeckovýskumnej spolupráce výskumníkov EU v Bratislave a Tishreen University.

Tishreen University v Sýrii má 17 fakúlt, Ekonomická fakulta s 35 tisíc študentmi patrí medzi jej najväčšie fakulty. V zimnom semestri budúceho akademického roka navštívia EU v Bratislave študenti z tejto univerzity v rámci výmenného programu Erasmus+.