Ekonomická univerzita v Bratislave zorganizovala pre študentov XII. ročník veľtrhu práce a kariérneho poradenstva Kariérna cesta 2022. V utorok 18. a v stredu 19. októbra 2022 zaplnilo vestibul univerzity 33 TOP zamestnávateľov z národných aj nadnárodných spoločností a organizácií, ktoré ponúkali študentom pracovné príležitosti, rôzne stáže, brigády či študijné a jazykové pobyty.

Spoločnosti z oblastí bankového sektora, obchodu, marketingu, poradenstva, audítorstva, účtovníctva, IT, mobilných služieb a jazykových pobytov, predstavili študentom univerzity nielen množstvo pracovných ponúk, ale aj pracovný život a kariéru v týchto firmách. Počet študentov, ktorí sa veľtrhu počas dvoch dní zúčastnili, sa pohyboval v rozmedzí 4 500 – 4 800 študentov.

Prepájanie študentov s hospodárskou praxou je jedným z hlavných cieľov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Teší ma veľký záujem TOP zamestnávateľov o možnosť odprezentovať sa pred našimi študentmi a ponúkať im možnosť kariérneho rozvoja. Rovnako som rád, že aj mnohí študenti si našli čas a priestor k tomu, aby sa pýtali na možnosti svojej kariéry. Vo všeobecnosti platí, že naši študenti a absolventi patria medzi najžiadanejších na Slovensku. EUBA vychovala počas svojej 82 ročnej histórie viac ako 112-tisíc absolventov, ktorí nachádzajú uplatnenie nielen na Slovensku, ale aj vo svete“, hovorí Ferdinand DAŇO, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Ekonomická univerzita v Bratislave sa aj týmto podujatím snaží priniesť študentom možnosť nájsť si prácu, brigádu, prax alebo stáž vo firmách nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Je príjemné stretnúť sa s absolventmi EUBA, ktorí sa aj touto formou vracajú k svojej Alma mater. Cielene je tento veľtrh organizovaný v dvojdňovej forme, aby bol dosah na študentov čo najvyšší“, doplnil Miroslav HORŇÁK, vedúci Centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou EUBA a organizátor veľtrhu.

Študenti si cenia možnosť, že ich prvý kontakt s možným budúcim zamestnávateľom začína na univerzite počas dňa, kedy im prebieha výučba. Tým, že sa môžu pýtať na pracovné ponuky, kariérny rast, pracovné prostredie a benefity, ktoré jednotlivé spoločnosti ponúkajú, môžu získať komplexný obraz o každej spoločnosti. Zároveň si môžu odniesť cenné rady pre svoj ďalší kariérny rozvoj“, odpovedala Paulína DUDOVÁ, prezidentka Študentského parlamentu EUBA.

Prečo sa spoločnosti zúčastňujú Kariérnej cesty na EUBA

TPA Slovakia dlhodobo využíva možnosti stretávať sa so študentami a podporovať vzájomnú spoluprácu. Jednou z príležitostí sú aj Dni absolventov a Kariérna cesta na EUBA. Tešia nás pozitívne reakcie zo strany mladých ľudí, pretože my v TPA sa snažíme ponúkať nielen kvalitné a profesionálne služby našim klientom, ale zároveň je našim cieľom byť zamestnávateľom, ktorý je atraktívny pre mladú generáciu. V našom pracovnom kolektíve je množstvo skúsených odborníkov, svoj priestor však dostávajú aj absolventi a študenti. Veríme, že toto spojenie spoločne s modernizáciou a digitalizáciou, bude zárukou pre kvalitu a rast TPA.“

Zuzana RJAPOŠOVÁ, HR Manager, TPA Slovakia

Sme veľmi radi, že sa po covide konečne znova otvorili možnosti off-linovej komunikácie so študentmi. Forma osobného predstavenia benefitov absolvovania štúdia jazyka v zahraničí v niektorej z našich 50-tich destinácií vo svete je najefektívnejší spôsob oslovenia našej cieľovej skupiny. Cez našich ambasádorov, ktorí sú naši bývalí študenti, sa tak záujemcovia z prvej ruky dozvedia všetky benefity pobytu v zahraničí. Preto je naša aktívna účasť na Kariérnych dňoch na EUBA jeden z dôležitých pilierov komunikácie brandu EF Education First.“

Zuzana IHNÁTOVÁ, Country manager pre Slovensko, EF Education First

Zoznam TOP spoločností, ktoré sa veľtrhu práce a kariérneho poradenstva Kariérna cesta 2022 zúčastnili:

• Accenture
  • Arisan