Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, Ferdinand DAŇO, prijal dňa 18.5.2022 delegáciu z University of Sopron (SOE). Členmi univerzitnej delegácie boli Attila FÁBIÁN, rektor SOE, Zsuzsanna SZÉLES, dekanka Ekonomickej fakulty a Zoltán SZABÓ, riaditeľ Zahraničného oddelenia. Za EU v Bratislave sa rokovania zúčastnili Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy a Rudolf KUCHARČÍK, dekan Fakulty medzinárodných vzťahov.

História Univerzity v Šoproni sa viaže do roku 1735, inštitucionálne sa aktuálne člení na 4 fakulty a v študijných programoch je zapísaných 3000 študentov. Ekonomická fakulta patrí medzi najväčšie fakulty. Univerzita ponúka viacero študijných programov v anglickom jazyku.

Obsahom rokovania delegácií bolo zhodnotenie aktuálnej spolupráce medzi oboma univerzitami a konkrétne námety pre jej rozšírenie, najmä v oblastiach zvyšovania výskumných kapacít a podpory internacionalizácie.