Dňa 8.12.2015 navštívil veľvyslanec Juhoafrickej republiky pre Slovenskú republiku so sídlom vo Viedni,  J.E. Tebogo Joseph Seokolo, Ekonomickú univerzitu v Bratislave v rámci cyklu prednášok Diplomacia v praxi. Vo svojej prednáške prezentoval študentom dôležité aspekty svojej krajiny v spojení s Európou a to z rôznych pohľadov, najmä zahranično-politického a ekonomického.

Študentov v rámci živej diskusie zaujímali rôznorodé otázky napríklad ekonomický dopad nedávneho svetového futbalového šampionátu, vzťah medzi obyvateľmi krajiny, ale aj rozmanitosti jazykov v Južnej Afrike.