Sekcia španielčiny Katedry románskych a slovanských jazykov Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave v spolupráci so sekciou španielčiny Katedry romanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave pod patronátom Veľvyslanectva Španielskeho kráľovstva a Cervantesovho inštitútu v Bratislave pripravili 19. apríla 2016 už štvrtý ročník fóra Pohľady na súčasné Španielsko.

Účastníkov fóra privítal dekan Fakulty aplikovaných jazykov EU v Bratislave PhDr. Radoslav Štefančík, MPol., Ph.D. a po ňom vystúpili: pán Juan Pablo García Andújar, druhý tajomník Veľvyslanectva Španielska na Slovensku a prof. PhDr. Darina Malová, CSc., prodekanka pre medzinárodné vzťahy Filozofickej fakulty UK v Bratislave. Podujatie moderovala Mgr. Mónica Sánchez Presa, PhD., Katedra románskych a slovanských jazykov FAJ EUBA. Jednotlivé bloky sa zaoberali Španielsko-slovenskými vzťahmi v politickej oblasti, ekonomickej a kultúrnej oblasti.

Španielsko-slovenské vzťahy zo študentskej perspektívy prezentovali vo 4. bloku študenti 4. ročníka EUBA a študentská divadelná skupina Teatro EsPánico z UK v Bratislave.