Minister cestovného ruchu a športu SR Dušan Keketi a rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo podpísali vo štvrtok 3. októbra 2024 memorandum o spolupráci, ktoré potvrdzuje odhodlanie ministerstva a univerzity rozvíjať spoluprácu v oblasti vzdelávania, vedy, výskumu a najmä podpory rozvoja cestovného ruchu a športu na Slovensku.

Memorandum obsahuje konkrétne oblasti spolupráce, ktoré budú prínosom nielen pre akademickú obec, ale aj pre sektor cestovného ruchu a športu. Medzi hlavné body patrí spoločná realizácia vyžiadaných prednášok v rámci pedagogického procesu, účasť na národných a európskych výskumných projektoch, organizácia vedeckých konferencií a sympózií, ako aj podpora odborného rastu zamestnancov a študentov Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Významnou súčasťou memoranda je aj podpora študentských odborných aktivít a zabezpečenie bezplatnej odbornej praxe pre študentov univerzity.

Memorandum o spolupráci medzi Ministerstvom cestovného ruchu a športu SR a EUBA

Zdroj: Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR