17. septembra 2024 sa v priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene uskutočnili Akademické majstrovstvá Slovenskej republiky v karate. Toto prestížne podujatie zorganizovala Slovenská asociácia univerzitného športu v spolupráci so Slovenským zväzom karate. Súťažiť mohli študenti a absolventi slovenských vysokých škôl, pričom podmienkou účasti pre absolventov bolo, aby neuplynul viac ako jeden rok od získania diplomu.

Medzi súťažiacimi sa predstavil aj absolvent Národohospodárskej fakulty EUBA Ing. Dominik Imrich, ktorý na podujatí reprezentoval svoju alma mater, Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Dominik súťažil v kategórii Kumite muži do 75 kg, kde sa po troch náročných zápasoch plných taktických súbojov, prebojoval až k zisku titulu Akademického majstra Slovenskej republiky. Tento úspech je o to cennejší, že súťažil v kategórii o 15 kg ťažšej, než je jeho obvyklá súťažná kategória.

Nielenže si Dominik odniesol titul vo svojej kategórii, ale svoju formu potvrdil aj v otvorenej kategórii Kumite muži bez rozdielu hmotnosti. Po ďalších dvoch víťazných zápasoch si vybojoval druhý titul Akademického majstra Slovenskej republiky.

Gratulujeme Dominikovi a ďakujeme za skvelú reprezentáciu! 👏🎓

Dominik Imrich s dvojnásobným titulom z Akademických majstrovstiev Slovenskej republiky v karate