Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA) sa od augusta 2024 stala súčasťou prestížnej medzinárodnej výskumnej siete Finance, Economics and Banking Research Network (FEB-RN), čo predstavuje ďalší významný krok v rozvoji jej výskumných a akademických aktivít na globálnej úrovni.

Finance, Economics and Banking Research Network je celosvetová sieť spolupráce vedcov, ktorá združuje popredné medzinárodné inštitúcie a odborníkov v oblasti financovania, ekonomiky a bankovníctva. Sieť sa zameriava na podporu šírenia inovatívneho výskumu, zabezpečenie otvoreného prístupu k vysokokvalitným akademickým štúdiám a prebiehajúcim projektom, ako aj na stimuláciu interakcie medzi akademickými pracovníkmi, doktorandmi a odborníkmi z praxe. Cieľom siete je prekonať fyzické bariéry, ktoré bránia voľnému toku informácií a zabezpečiť, aby najnovšie poznatky boli dostupné všetkým – bez ohľadu na ich geografickú polohu či odborné zameranie.

Zaradenie EUBA do tejto prestížnej siete nie je len uznaním rastúceho významu a kvality výskumu na univerzite, ale aj potvrdením jej schopnosti prispievať k medzinárodným vedeckým diskusiám a projektom. EUBA tak získava prístup k rozsiahlej sieti svetových odborníkov, čo otvára nové možnosti pre výskumné iniciatívy a spolupráce. Členstvo v tejto sieti zároveň výrazne zvyšuje medzinárodnú viditeľnosť univerzity, čím prispieva k jej pozícii ako jedného z lídrov v oblasti ekonomického vzdelávania a výskumu nielen na Slovensku, ale aj v širšom európskom a svetovom kontexte.

Táto spolupráca otvára nové príležitosti pre študentov, výskumníkov a akademických pracovníkov EUBA. Tí budú môcť priamo profitovať z prístupu k najnovším trendom a poznatkom v oblasti ekonomiky a bankovníctva, čo im umožní získať cenné skúsenosti a kontakty na medzinárodnej úrovni. Vstup do FEB-RN predstavuje ďalší významný krok v napĺňaní strategického cieľa EUBA stať sa medzinárodne uznávanou inštitúciou, ktorá sa nielen podieľa na poskytovaní kvalitného vzdelania, ale aj aktívne prispieva k riešeniu globálnych ekonomických výziev prostredníctvom inovatívneho výskumu a spolupráce.

FEB-RN pozostáva z nasledujúcich univerzít:

• Aalborg University Business School, Dánsko (zakladateľ)
  • University of Antwerp, Belgicko
  • The University of Economics in Bratislava, Slovensko
  • Corvinus University of Budapest, Maďarsko
  • The University of Sydney, Austrália

FEB-RN v spolupráci s FMA (Financial Management Association International) organizujú sériu virtuálnych seminárov. Tieto semináre predstavujú špičkových výskumníkov z oblasti financií, ekonómie a bankovníctva.

Semináre prebiehajú prostredníctvom platformy Zoom. Každý seminár trvá jednu hodinu, pričom rečníci majú 45 minút na prezentáciu, po ktorej nasleduje 15-minútová moderovaná diskusia. Otázky sú vyberané moderátorom zo Zoom chatu.

Nadchádzajúci seminár

Dátum/čas: 3. október 2024, 15:00 stredoeurópskeho času (9:00 ET US)

Rečník: Karin S. Thorburn, profesorka financií na NHH Norwegian School of Economics, Nórsko

Téma: Conditional pecking order

Moderátor: Igor Lončarski, profesor financií na School of Economics and Business, University of Ljubljana, Slovinsko

Informácie o Zoom pripojení budú zaslané registrovaným účastníkom pred seminárom.

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom webovej stránky po registrácii na: https://www.fma.org/febrn. Semináre prebiehajú v angličtine.

EUBA súčasťou prestížnej medzinárodnej výskumnej siete Finance, Economics and Banking Research Network