Centrum medzinárodných vzťahov EU v Bratislave oficiálne otvorilo 15. júla 2024 druhý ročník letnej školy Bratislava Summer School 2024 s názvom Business and Leadership in Central Europe. Letnej školy sa účastní spolu 24 študentov z viacerých európskych univerzít ako KU Leuven v Belgicku, Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, European University of Rome v Taliansku, University of Ljubljana v Slovinsku, Seinajoki University of Applied Sciences vo Fínsku a ďalších významných univerzít z Francúzska, Holandska a Nemecka.

Letná škola trvá v termíne 15. - 26. júla 2024 a v jej rámci sú ponúkané dva predmety zamerané na manažment ľudských zdrojov v digitálnej ére a medzinárodný obchod. Predmet Managing People in the Digital Era pedagogicky zabezpečujú Jana Blštáková a Soňa Ďurišová z Fakulty podnikového manažmentu a predmet International Business Management - Challenges and Opportunities pedagogicky zabezpečujú Denisa Čiderová a Daniel Krajčík z Obchodnej fakulty.

Letnú školu otvoril svojim príhovorom Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy. Vo svojom príhovore zdôraznil význam medzinárodnej spolupráce a vzdelávania v oblasti podnikania a leadershipu v strednej Európe, ako aj potrebu moderných manažérskych zručností v digitálnej ére.

Po úvodnej časti študenti v programe pokračovali prehliadkou univerzity a po uvítacom občerstvení nasledovala výučba. Prvý deň bol ukončený prehliadkou historického centra mesta Bratislava. Počas oboch kurzov je pre študentov zabezpečená aj návšteva firmy a to konkrétne návšteva spoločnosti ESET s.r.o. počas prvého týždňa a návšteva spoločnosti Henkel Slovakia s.r.o. počas druhého týždňa výučby.

Ďakujeme všetkým študentom za záujem o letnú školu a prajeme im veľa úspechov pri absolvovaní letnej školy a v ich ďalšom štúdiu a kariére!