7. júna 2024 sa v priestoroch Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu konal slávnostný ceremoniál udeľovania ocenení úspešným pedagógom, ktorí sa pričinili o rozvoj školstva na Slovensku, ako aj žiačkam a žiakom základných a stredných škôl a študentkám a študentom vysokých škôl za vynikajúce študijné výsledky alebo za reprezentáciu na celoštátnych a medzinárodných súťažiach.

Ocenenia udelil minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker. Zlatou medailou sv. Gorazda bolo ocenených 18 pedagógov, striebornú medailu sv. Gorazda získalo 19 pedagógov a bronzovú medailu sv. Gorazda udelil minister školstva 30 pedagógom. Pamätný list sv. Gorazda získalo 20 mladých ľudí.

Bronzovou medailou sv. Gorazda za mimoriadny prínos pre vysoké školstvo v SR v oblasti účtovníctva a audítorstva bola ocenená aj bývalá vysokoškolská učiteľka Ekonomickej univerzity v Bratislave, prof. Ing. Anna Šlosárová, PhD., ktorá pracovala na Katedre účtovníctva a audítorstva Fakulty hospodárskej informatiky.

Pamätný list sv. Gorazda ako jediný študent vysokej školy si odniesol aj čerstvý absolvent Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, Ing. Dominik Imrich, za mimoriadny športový výkon na Zimnej univerziáde SR 2022, na Akademických majstrovstvách sveta v bojových športoch 2022 a na Európskych univerzitných hrách 2022.

Cena sv. Gorazda je najvyšším stupňom uznania, ktoré sa traduje od roku 1997. Ocenenie je symbolicky pomenované po prvom známom učencovi v našej národnej histórii. Cena sv. Gorazda vyjadruje uznanie za výnimočné pedagogické úsilie, talent, nasadenie či vernosť učiteľskej profesii, ako aj za prácu v prospech školstva a výchovy. Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže udeľuje toto morálne ocenenie na základe internej smernice rezortu školstva, ktorá upravuje predkladanie i posudzovanie návrhov komisiou pre morálne oceňovanie.

Ekonomická univerzita v Bratislave bola úspešná pri udeľovaní ocenení sv. Gorazda

Celý záznam večera si môžete pozrieť online: https://www.youtube.com/watch?v=8bYz8Yaqj-M

Fotografie: Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky

Zdroj: Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky