Dňa 22. októbra 2019 navštívila Ekonomickú univerzitu v Bratislave mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Filipínskej republiky, J.E. Maria Cleofe NATIVIDAD, ktorá vystúpila v rámci 26. edície predmetu Diplomacia v praxi.

Veľvyslankyňa sa vo svojej prezentácií venovala hlavným prioritám zahraničnej politiky Filipín a spolupráci s významnými medzinárodnými organizáciami. Dôležitou súčasťou prednášky boli tiež aktivity filipínskeho veľvyslanectva so sídlom vo Viedni, najmä v oblasti vedeckej diplomacie. Po prednáške nasledovala diskusia, v ktorej veľvyslankyňa odpovedala na otázky študentov, ktorí sa zaujímali o aktuálnu vnútropolitickú situáciu a postoj vlády k niektorým problémom.

Pred prednáškou veľvyslankyňu na pôde univerzity privítal Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy. Veľvyslankyňu sprevádzala pani Andrea Lynn LAZARO, tretia tajomníčka filipínskeho veľvyslanectva. Na prijatí a prednáške bol prítomný aj Pavol KONŠTIAK, honorárny konzul Filipín na Slovensku.