14. apríla 2018 sa skončila 26. extraligová súťaž volejbalistiek. S odstupom času sme sa bližšie pozreli na celú sezónu. Hráčky Slávie EU Bratislava skončili na 2. mieste a získali strieborné medaily. Družstvo malo v tejto sezóne za cieľ vybojovať finále a hrať o majstra Slovenska. V priebehu extraligovej sezóny sa dievčatá držali väčšinou na 2. – 3. mieste za Strabagom Bratislava a UKF Nitra. Po dlhodobej časti extraligy a taktiež nadstavbovej časti patrilo družstvu 3. miesto.

V štvrťfinále si družstvo Slávie hladko poradilo s VTC Pezinok 3:0 a 3:0. V semifinále narazilo družstvo na ťažkého súpera Volley project UKF Nitra, s ktorým malo počas celej sezóny negatívnu bilanciu. V dramatickej päťzápasovej sérii vyšiel ako víťaz tím Slávie. Týmto víťazstvom vybojovalo družstvo 26. finále extraligy žien za sebou, čo sa žiadnemu družstvu na Slovensku doteraz nepodarilo.

Vo finále narazila Slávia EU Bratislava na mestského rivala Strabag VC Bratislava. S týmto súperom odohralo družstvo finále aj v minulej sezóne (pod názvom BVK Bratislava), keď ho dievčatá porazili a získali 17. majstrovský titul. Podobne nad ním zvíťazili aj minulý rok vo finále Slovenského pohára a získali 13. víťazstvo v Slovenskom pohári.

Finálová séria bola dramatická. Strabag vyhral prvý zápas doma 3:2, druhý vyhrala Slávia EU Bratislava 3:1 a vyrovnala tak stav v sérii na 1:1. Tretí zápas ukoristili vo svojej prospech hráčky Strabagu výsledkom 0:3. Vo štvrtom zápase nechýbal hre náboj a rivalita. O výsledku musel rozhodnúť až tajbrek, v ktorom Slávia EU Bratislava nestačila na družstvo Strabagu. Po výsledku 2:3 vyhral Strabag VC Bratislava celú sériu 3:1 na zápasy a získal prvý titul. Družstvo Slávie tak získalo veľmi cenné 2. miesto.

Družstvo Slávie bolo zložené z 12 hráčok väčšinou študentiek a štyroch členov realizačného tímu:

• Mgr. Michal Matušov, PhD. - hlavný tréner,
  • Dominik Hajtol - asistent trénera,
  • Mgr. Róbert Olle - kondičný tréner a
  • Peter Kolár - fyzioterapeut.

Hráčky Slávie EU Bratislava:

• Widerman Terézia (kap.),
  • Kuciaková Mirka,
  • Fričová Karolína,
  • Herdová Lucia,
  • Toroková Lucia,
  • Valachová Dominika,
  • Szabóová Sandra,
  • Šepeľová Zuzana,
  • Sedláčková Lucia,
  • Šunderlíková Karin,
  • Adamovičová Petra,
  • Reháková Mirka.

Družstvu Slávie EU v Bratislave ďakujeme za úspešnú a príkladnú reprezentáciu Ekonomickej univerzity v Bratislave.