Dňa 15. marca 2018 sa uskutočnil ďalší z diskusných panelov o budúcnosti Európy, ktorý Ekonomická univerzita v Bratislave zorganizovala v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a Veľvyslanectvom Írskej republiky na Slovensku. Hlavným hosťom podujatia bola Helene McENTEE, ministerka štátu pre európske záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Írskej republiky. Spolu s ministerkou diskutovali Ladislav MIKO, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Dušan MATULAY, generálny riaditeľ Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných a európskych záležitostí SR.

Predmetom diskusie bola nielen budúcnosť Európskej únie, ale aj aktuálne výzvy, ktorým čelí na európskej či globálnej úrovni. Diskutujúci sa venovali problematike spravodlivosti, bezpečnosti, udržateľnému rozvoju či sociálnym otázkam. Dôležitým bodom bolo zdôraznenie potreby zadefinovania hlavného cieľa budúcnosti európskej integrácie a jeho následná implementácia na jednotlivých úrovniach.

Ministerku McENTEE pred diskusiou prijal rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand DAŇO. Členmi sprievodu ministerky boli J.E. p. Hildegard Ó RIAIN, veľvyslankyňa Írska na Slovensku, Aingeal Ó DONOGHUE, generálna riaditeľka odboru EÚ Ministerstva zahraničných vecí Írska, Paul FOX, poradca ministerky a David LEA, asistent ministerky. Za EU v Bratislave boli na stretnutí prítomní Denisa ČIDEROVÁ, prorektorka pre vedu a doktorandské štúdium, Jana PÉLIOVÁ, prorektorka pre manažovanie akademických projektov, Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy a Samuel GODA, prodekan pre rozvoj Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorý bol aj moderátorom diskusného podujatia.